Posada Argimon

Viktiga bekvämligheter

  • Wi-Fi

  • Mat/Dryck

  • Rökning förbjuden

  • Barnvänligt

  • Husdjur ej tillåtna

Läge

    Det bekväma Posada Argimon San Marcos Sierras har ett behändigt läge och erbjuder utsikt över trädgården. Det ligger bara 1 km från Tuneles Vegetales. Gästerna på det här hotellet kan koppla av på en trädgård, försedd med utomhuseldstad.

    Detta bekväma hotell ligger 50 m från Plaza Cacique Tulian och en kort bit från Museo Rumi Huasi. Minas de Oro Grueso finns cirka 8 minuters promenad bort. Shoppingentusiaster kommer att uppskatta att de bor 600 m från Feria de Artesanos de San Marcos Sierras. Busstationen Estacion de Colectivo San Marcos Sierras kan hittas i närheten av Posada Argimon i San Marcos Sierras.

    De 16 rummen har uteplats och ett minikök, samt luftkonditionering. Rummen ståtar också med kylskåp, köksredskap och glas. De luftkonditionerade sovrummen är utrustade med ett vitrinskåp. De privata badrummen inkluderar en bidé och en dusch, tillsammans med bekvämligheter som hårtorkar och handdukar.

    I Posada Argimon serveras en utsökt kontinental frukost dagligen. Gästerna kan slappna av i lounge baren. Den har också lounge för gästernas bekvämlighet. Restaurangen Keparece är belägen cirka 5 minuters promenad bort och serverar sydamerikanska rätter.

    Recension från hotellkritiker

    Posada Argimon är en verklig pärla med en trygg och avkopplande atmosfär, perfekt för den som vill utforska stadens rika utbud. Personalen, särskilt Silvia, är inte bara vänlig utan också oerhört hjälpsam, alltid redo att ge rekommendationer för aktiviteter och restauranger i området. Rummen är ren och smakfullt inredda, vilket bidrar till en hemtrevlig känsla. Om du söker ett ställe med utmärkt värde för pengarna samt tillgång till wi-fi och plats för utomhusmiddag, så är detta hotellet för dig.

    Viktig information

    Incheckning: från 13:00 till 23:00
    Utcheckning: från 08:00 till 11:00
    • Barn och extrasängar
    • Det tillhandahålls inga barnsängar i ett rum.

    Rumsalternativ på Posada Argimon San Marcos Sierras

    De 16 rummen har uteplats och ett minikök, samt luftkonditionering. Rummen ståtar också med kylskåp, köksredskap och glas. De luftkonditionerade sovrummen är utrustade med ett vitrinskåp. De privata badrummen inkluderar en bidé och en dusch, tillsammans med bekvämligheter som hårtorkar och handdukar.

    Incheckning
    Utcheckning
    Gäster
    2 gäster

    Vuxna:

    2

    Barn:

    0
    Posada Argimon San Marcos Sierras Sängar bild Posada Argimon San Marcos Sierras Rum bild Posada Argimon San Marcos Sierras Rum bild
    Private Bathroom Triple Room

    Storlek: 14 m²

    Sängtyp: 1 Single Bed or 1 Double Bed

    Mer +
    Posada Argimon San Marcos Sierras Sängar bild Posada Argimon San Marcos Sierras Sängar bild Posada Argimon San Marcos Sierras Rum bild
    Private Bathroom Room

    Storlek: 14 m²

    Sängtyp: Dubbelsäng

    Mer +
    Posada Argimon San Marcos Sierras Sängar bild Posada Argimon San Marcos Sierras Sängar bild
    Private Bathroom Queen Room

    Storlek: 14 m²

    Sängtyp: Dubbelsäng

    Mer +
    Fyrbäddsrum

    Storlek: 16 m²

    Sängtyp: Dubbelsäng

    Mer +
    Fyrbäddsrum

    Storlek: 16 m²

    Sängtyp: 2 Bunk beds

    Mer +
    Lägenhet med 2 sovrum

    Storlek: 30 m²

    Sängtyp: Tre singelsängar

    Mer +

    Posada Argimon San Marcos Sierrass läge

    Sevärdheter
    Utmärkta restauranger
    Transport

    Gästrecensioner av Posada Argimon San Marcos Sierras

    Här kan du hitta verifierade recensioner som våra användare publicerade på denna webbplats

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.

    Recension har inte skickats.

    Försök igen.

    Tack för att du prenumererar
    Valuta
    • USD Amerikansk dollar
    • EUR Euro
    • GBP Brittiskt pund
    • AUD Australisk dollar
    • CAD Kanadensisk dollar
    • BRL Brasilianska Real
    • CNY Kinesiska Yuan
    • CZK Tjeckisk krona
    • DKK Dansk krona
    • HKD Hongkongdollar
    • ILS Israelisk ny Shekel
    • JPY Japanska Yen
    • MYR Malaysisk ringgit
    • NZD Nyzeeländsk dollar
    • NOK Norsk krona
    • PLN Polska Złoty
    • RON Rumänsk leu
    • RUB Rysk rubel
    • SAR Saudiarabisk rial
    • SGD Singaporiansk dollar
    • ZAR Sydafrikanska Rand
    • KRW Sydkoreansk won
    • SEK Svensk krona
    • CHF Schweizisk franc
    • TRY Turkisk lira
    • UAH Ukrainska Hryvnia
    • ARS Argentina, Peso
    • THB Thailändska baht
    Välj språk
    Kolla bästa tillgängliga priser
    Ange dina datum för att se priser
    Incheckning
    Utcheckning
    Gäster
    2 gäster

    Vuxna:

    2

    Barn:

    0
    Posada Argimon San Marcos Sierras